Rasim Yurduseven dosyası… Müge Anlı da Odatv’den öğrenecek

Müge Anlı’nın da peşinde olduğu kayıp Rasim dosyasına Odatv ulaştı.10 Ocak 2022 Tarihinde Fethiye Ölüdeniz Faralya’da biri iş arkadaşı olan iki kişiyle gezi amaçlı çıktığı dağda kaybolan ve tüm aramalara rağmen canlı veya cansız hiçbir ize rastlanılamayan bir kız çocuğu babası 37 yaşındaki Rasim Yurduseven adeta sırra kadem bastı.

İki arkadaşıyla birlikte araca binen Rasim Yurduseven’in son görüntüsü ise araçtan inerek Ölüdeniz’de bir markete girerken kaydedilerek güvenlik kameralarına yansıdı. Soruşturma dosyasına da giren arama çalışmalarından bir sonuç elde edilemeyince ailenin ısrarıyla 2022 yılında tekrar arama çalışması başlatıldı ancak sonuç yine aynı oldu. 37 Yaşındaki Rasim Yurduseven’e ait tek bir iz ve ipucu bulunamazken aile olayın peşini bırakmıyor.

BAŞSAVCILIĞA ŞÜPHELİ SORULAR

Manisa Soma’da yaşayan Muğla Fethiye’de çalışan kayıp Rasim Yurduseven’in Manisa’da yaşayan babası Hilmi Yurduseven avukat Rıfat Çelik aracılığıyla Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı’na soruşturma dosyasına ek sundular.

Burada sorulan sorularda iki kişi ön plana çıkarılıyor. Ek dosyada özellikle; R.A ve E.B isimli kişilerin adli sicil kayıtlarının da bozuk olması ihtimali, kuvvetli kişiler olmak kaydı ile ev ve işyeri aramaları hakkında sayın savcılıkça bir karar alınmış mıdır? Arama yapılmış mıdır? Ayrıca ormanlık alanda inşaat işi yapan ve Rasim’i burada görerek kendisine yol tarif ettiklerini iddia eden iki inşaat işçisinin beyanları ve anlatımları dosyaya girmiş midir? İfadeleri se oldukça dikkat çekici olarak göze çarpıyor.

KARDEŞİ ODATV’YE KONUŞTU

Perişan ailenin acılı kardeşi Yücel Yurduseven adeta isyan ederek Odatv’ye konuştu ve “devlet abimin akıbetini ortaya çıkarmakla yükümlüdür. Adalet istiyoruz” dedi.

“Kaybolan Ağabeyim Rasim Yurduseven’den haber alamamak tüm aile olarak hepimizi perişan etti. Öldürüldüyse cenazesini istiyoruz. Yaşıyorsa sağ salım bize dönmesini bekliyoruz” ifadelerine yer veren acılı kardeş Yücel Yurduseven, Müge Anlı ve ekibinin kendilerine ulaştığını, annesinin kanser hastası babaannesinin ise hasta ve yaşlı olduğundan dayanamayacaklarını ve hayati tehlikelerle karşı karşıya kalacaklarını düşündükleri için ekran teklifini ret ettiklerini belirterek, “olayla ilgisi olanları vicdana davet ediyorum. İlgililerin yeniden sorgulanmasını ve adalet mekanizmasının yeniden işletilmesini bekliyoruz” dedi ve kayıp Rasim dosyasının hızlandırılması için Adalet Bakanlığı’na çağrıda bulundu. Kardeş Yücel Yurduseven, “Bugüne dek hiçbir gelişme yok. Ölü ya da diri belli değil. Soruşturma dosyasında adı geçenlerin tekrardan sorgulanması kaçınılmazdır. Artık adalet işlesin ve de yerini bulsun” dedi.

Murat Sökdü

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir