Gülen’in Evinin Önünde Çekim Yapan Gazeteci Yunus Paksoy Saldırıya Uğradı

CNN Türk ve Hürriyet ABD Temsilcisi Yunus Paksoy, ABD’nin Pensilvanya eyaletinde, Fetullah Gülen’in kaldığı örgüt merkezinin önünden televizyon yayını yaparken saldırıya uğradı.

SUV tipi aracını önce Paksoy’un üzerine sürdüğü görülen saldırganın daha sonra araçtan inerek Paksoy’a fiziki müdahalede bulunduğu, saldırı nedeniyle cihazlar yere düşerken, canlı yayının da kesildi.

“GÖZLÜĞÜM VE TELEFONUM UÇTU”

Daha sonra yayına bağlanan Paksoy, “Gözlüğüm ve telefonum uçtu, saldırıya uğradım. Gömleğim yırtıldı. Şu an aracıma girdim, polisi aradım, birazdan burada olacaklar, şikayetçi olacağım. Ne olursa olsun burada kimseye dokunma hakkınız yok.” ifadelerini kullanmıştı.

BAKANLIKTAN VE ALTUN’DAN MESAJ

Saldırının ardından Dışişleri Bakanlığı, “CNN Türk TV kanalının Washington muhabiri Yunus Paksoy’un FETÖ hakkında yaptığı yayın sırasında uğradığı saldırıyı kınıyoruz.” ifadesine yer verdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, “Gazetecilik mesleğini icra ederken bir FETÖ mensubu tarafından saldırıya uğrayan CNN Türk ve Hürriyet ABD Temsilcisi Yunus Paksoy’a en samimi geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir